Tondela City Race || Jogos Desportivos 2017sex 30-06-2017 19:08
Club start listcreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

  Stno Name                         YB    Chip Class             S1        S2 


7   [007] Ori-Estarreja   POR 

  1325 Nuno Rebelo                  79         Difícil     16:29:00           
  3134 Manuela Nogueira             69 1304061 Veteranos I           10:23:00 
 21325 Nuno Rebelo                  79  790504 Veteranos I           10:12:00 
  1457 António Amador               68 1304060 Veteranos I           10:30:00 
  6263 Ricardo Silva                70 2113523 Veteranos I           10:34:00 
  4783 Carlos Fortunato             62  400337 Veteranos I           10:34:00 



8   [008] CP EPAL         POR 

  1967 Luís Bucha                   70         Difícil     16:34:00           
 21967 Luís Bucha                   70 1770099 Veteranos I           10:44:00 



38  [038] CM Arrábida     POR 

  6003 Paulo Batista                75         Difícil     16:28:00           
 26003 Paulo Batista                75         Veteranos I           10:38:00 



52  [052] GD4C            POR 

  6214 Vasco Fernandes              77         Difícil     16:44:00           
  6211 João Gomes                   05  409999 Formação              10:15:00 
 25506 Verónica Fradique            97 1420052 Juniores F            10:16:00 
  6173 José Dinis                   00 1779977 Juniores M            10:58:00 
  5993 Marco Amaro                  99 2800019 Juniores M            10:54:00 
  5706 Margarida Miranda            01  362704 Juvenis F             10:37:00 
  6210 Pedro Viana                  03  407089 Juvenis M             10:20:00 
  4454 Helena Xavier Baptista       96 2004380 Seniores F            10:47:00 
  1811 Luis Leite                   76 1302802 Seniores M            10:59:00 
 26214 Vasco Fernandes              77 7300391 Veteranos I           10:40:00 
  4101 Jorge Marques                73 1151515 Veteranos I           10:16:00 
  2497 Aida Correia                 63 1991199 Veteranos I           10:11:00 
  3890 Claudia Figueiredo           66  240779 Veteranos I           10:19:00 
  2410 Margarida Rocha              55 1304110 Veteranos I           10:23:00 
  1095 Fernando Costa               61 2008961 Veteranos I           10:28:00 
  3007 José Mário Baptista          62 1304109 Veteranos I           10:36:00 
  3865 Luís Pereira                 58  241261 Veteranos I           10:44:00 
  2905 Manuel Delgado               61 1396355 Veteranos I           10:32:00 
  2593 Vítor Delgado                67 1304093 Veteranos I           10:54:00 



62  [062] CA Madeira      POR 

  3711 Sandro Rodrigues             71         Difícil     16:39:00           
 23711 Sandro Rodrigues             71 8071342 Veteranos I           10:20:00 



70  [070] COC             POR 

  5299 André Roberto                02         Difícil     16:46:00           
  2128 Daniel Marques               84         Difícil     16:41:00           
  4656 José Bolrão                  64         Difícil     16:38:00           
  3082 Marisa Barroso               81         Difícil     16:35:00           
  4909 Sara Roberto                 99         Difícil     16:50:00           
 24909 Sara Roberto                 99 1470612 Juniores F            10:12:00 
 25299 André Roberto                02 2032985 Juvenis M             10:18:00 
 23082 Marisa Barroso               81  308312 Seniores F            10:43:00 
 22128 Daniel Marques               84 1010044 Seniores M            10:39:00 
  1281 Joaquim Sousa                70 1111281 Veteranos I           10:36:00 
 24656 José Bolrão                  64  308206 Veteranos I           10:52:00 



85  [085] A Montanha      POR 

  6219 Sara Miranda                 92         Difícil     16:26:00           
 26219 Sara Miranda                 92 2108652 Seniores F            10:41:00 



88  [088] ADC             POR 

  5839 Eduarda Moreira              99 1007271 Juniores F            10:14:00 
  5840 Luís Carlos                  97  241124 Juniores M            11:00:00 
  5838 Pedro Silva                  97 1407875 Juniores M            10:56:00 
 90056 Sérgio Pinto                 99  227626 Juniores M            10:52:00 
  5827 Margarida Ferreira           01  241290 Juvenis F             10:33:00 
  6086 Rui Silva                    01  241131 Juvenis M             10:16:00 
  5615 Luís Ferreira                94  241103 Seniores M            10:51:00 
  4027 Miguel Moreira               93  240904 Seniores M            10:41:00 
  3073 Jorge Ferreira               65  241138 Veteranos I           10:22:00 



94  [094] CPOC            POR 

  1907 Carlos Coelho                61  259704 Veteranos I           10:46:00 
  1905 Vítor Rodrigues              54 1010145 Veteranos I           10:42:00 



102 [102] .COM            POR 

  5850 Zélia Viana                  83         Difícil     16:33:00           
 25850 Zélia Viana                  83 7051083 Seniores F            10:49:00 



116 [116] Montepio Geral  POR 

  2101 Beatriz Leite                50  259797 Veteranos I           10:18:00 
  2001 Costa Leite                  50 1304120 Veteranos I           10:11:00 



119 [119] OriMarão        POR 

  5605 Gil Sousa Pinto              86         Difícil     16:30:00           
  6109 Marta Sousa Pinto            87         Difícil     16:25:00           
 26109 Marta Sousa Pinto            87 1196109 Open Médio            10:10:00 
  6215 Inês Soares                  88 2542598 Seniores F            10:45:00 
 25605 Gil Sousa Pinto              86 1195605 Seniores M            10:43:00 
  6135 Simão Cardeal                84 1196135 Seniores M            10:55:00 
  4685 José João Ferreira           74 1304173 Veteranos I           10:22:00 



128 [128] COALA           POR 

  6204 Domingos Sereno              55 2018609 Veteranos I           10:56:00 
  1851 Escada da Costa              56 1090256 Veteranos I           10:48:00 
  2197 José Manuel Pedrosa          62 2018608 Veteranos I           10:40:00 



133 [133] GDU Azoia       POR 

  6175 João Sousa                   02 2060378 Juvenis M             10:14:00 
  5696 Ana Casaca                   76  400259 Veteranos I           10:29:00 
  5695 Luísa Gaboleiro              63 1401624 Veteranos I           10:13:00 
  5354 Noel Cabeça                  64 1401756 Veteranos I           10:50:00 



151 [151] GafanhOri       POR 

  1449 Manuel Dias                  52         Difícil     16:48:00           
 21449 Manuel Dias                  52 8035553 Seniores M            10:47:00 
  1677 António Reyes                54 1954428 Veteranos I           10:38:00 



159 [159] COAAL           POR 

  5555 José Carlos Marques          78         Difícil     16:49:00           
  5925 Pedro Tiago Gomes            90         Difícil     16:32:00           
 25925 Pedro Tiago Gomes            90 1903603 Seniores M            11:01:00 
 25555 José Carlos Marques          78  400266 Veteranos I           10:48:00 



166 [166] ADM Ori-Mondego POR 

  6220 Tatiana Peralta              91         Difícil     16:37:00           
  6221 Guilherme Neto               67         Fácil       16:28:00           
 26220 Tatiana Peralta              91 1304174 Seniores F            10:39:00 
  4901 Carla Ferreira               79 1444555 Veteranos I           10:27:00 
  3943 Arnaldo Mendes               79 9644100 Veteranos I           10:24:00 



167 [167] NAST            POR 

 90037 Antonio Jose Mon Rompante    71  246362 Veteranos I           10:46:00 
  6105 Fernando Fonseca             78  240842 Veteranos I           10:50:00 
  6108 Miguel Vidinha               67  409954 Veteranos I           10:42:00 
  6107 Pedro Mieiro                 65  242150 Veteranos I           10:30:00 



168 [168] CAB             POR 

  1346 Fátima Saraiva               77  259895 Veteranos I           10:19:00 



156 [1564] Individual POR POR 

 90051 José Paulo Nogueira          64         Difícil     16:47:00           
 90001 Júlio Nogueira               75         Difícil     16:36:00           
 90036 Paula Gonçalves              75         Difícil     16:31:00           
 90019 Raquel Ferreira              80         Difícil     16:45:00           
 90054 Susana Barroso               82         Difícil     16:27:00           
 90021 Vasco Vinhas                 83         Difícil     16:42:00           
 90052 Maria Aldeias                81         Difícil     16:40:00           
 90003 Márcia Barbosa               78         Fácil       16:20:00           
 90057 Maria José Reis              68         Fácil       16:24:00           
 90005 Tiago Miguel Nun Batista     99         Fácil       16:30:00           
 90002 Júlio Nogueira               75 7122609 Open Longo            10:10:00 
 90004 Márcia Barbosa               78 2103699 Open Médio            10:10:00 
 90006 Tiago Miguel Nun Batista     99         Open Médio            10:10:00 
 90055 Susana Barroso               82         Open Médio            10:10:00 
 90035 Evaristo Moreira             70         Open Médio            10:10:00 
 90046 Jorge Gonçalves                         Open Médio            10:10:00 
 90053 Maria Aldeias                81         Open Médio            10:10:00 
 90020 Raquel Ferreira              80 8210021 Seniores F            10:37:00 
 90000 Andrea Dumitru               91         Seniores F            10:51:00 
 90022 Vasco Vinhas                 83         Seniores M            10:45:00 
 90038 José Lopes                   90         Seniores M            10:49:00 
 90048 Eva Dias                                Turístico             10:10:00 
 90047 Helena Rodrigues                        Turístico             10:10:00 
 90007 Paula Gonçalves              75         Veteranos I           10:25:00 
 90058 Sónia Ferreira               70         Veteranos I           10:21:00 



628 [6287] BUDIÑORAID     ESP 

 90024 Candela Puime López          83 2009989 Seniores F            10:35:00 
 90023 Maikel Rodriguez             83 7204803 Seniores M            10:53:00 



648 [6482] AROMON         ESP 

 90039 Ángel Soto                   92 7204798 Seniores M            10:57:00 
 90040 Luisa Sánchez                65 2043525 Veteranos I           10:17:00 



800 8000 ACERT            POR 

   200 Lara Rodrigues Andrade       05         AF          16:26:30  10:22:30 
   201 Inês Dias Ribeiro            03         AF          16:19:30  10:17:30 
   202 Maria Cleto Rosa de Melo     04         AF          16:23:30  10:08:30 
   203 Marta da Costa Mano          05         AF          16:03:30  10:26:30 
   204 Carolina Machado de Figueir  04         AF          16:00:30  10:24:30 
   205 Laura Bernardo de Matos      05         AF          16:11:30  10:15:30 
   206 Matilde ferreira do Pomar    03         AF          16:21:30  10:13:30 
   207 Fábio Alexandre Soares       03         AM          16:17:00  10:10:00 
   208 Leandro Filipe de Melo Sous  03         AM          16:26:00  10:33:00 
   209 Rafael Filipe de Matos Cout  03         AM          16:31:00  10:13:00 
   210 António Manuel Machado       03         AM          16:04:00  10:30:00 
   247 Ricardo André Fernandes Per  03         AM          16:01:00  10:35:00 
   211 Maria Pedro Tavares Coimbra  08         BF          16:24:00  10:24:00 
   212 Lia Catarina Pacheco Ribeir  07         BF          16:08:00  10:00:00 
   213 Joana Rodrigues Andrade      08         BF          16:28:00  10:14:00 
   215 Margarida dos Santos Amaral  08         BF          16:02:00  10:32:00 
   216 Henrique Diogo Coimbra Salg  06         BM          16:30:30  10:20:30 
   217 João Maria Lourenço Cardoso  06         BM          16:26:30  10:01:30 
   218 Afonso Duarte Matos          08         BM          16:05:30  10:13:30 
   219 André Gouveia Campos         06         BM          16:34:30  10:27:30 
   220 Leonardo Gomes da Silva      06         BM          16:20:30  10:04:30 
   221 Lucas Marques Ferreira       07         BM          16:28:30  10:10:30 
   222 António Sousa                06         BM          16:01:30  10:22:30 
   224 Maria Sousa                  10         CF          16:09:00  10:07:00 
   225 Inês Tavares Coimbra         09         CF          16:05:00  10:15:00 
   226 Sofia Marques Matos          10         CF          16:01:00  10:11:00 
   227 Marta Santos Neves           00         CF          16:19:00  10:03:00 
   228 Miguel Tiago Pacheco Ribeir  09         CM          16:41:00  10:51:00 
   229 Tomás Almiro Ribeiro Brás    10         CM          16:31:00  10:45:00 
   230 Leonardo Marques Ferreira    09         CM          16:49:00  10:41:00 
   231 Gonçalo Oliveira Gomes       10         CM          16:27:00  10:27:00 
   232 Miguel Alexandre Costa Reis  00         JM          16:07:30  10:03:30 
   233 Dinis Alexandre Dos Santos   02         JM          16:20:30  10:13:30 
   234 Luis Guilherme Oliveira da   02         JM          16:30:30  10:26:30 
   235 Tomás Martins Dias           01         JM          16:04:30  10:11:30 
   237 Afonso do Carmo Rodrigues C  00         JM          16:37:30  10:20:30 
   248 Francisco António Ferreira   01         JM          16:35:30  10:00:30 
   238 Daniela Filipa Fernandes Pe  81         SF          16:16:00  10:04:00 
   245 Nuno Abreu Fernandes Abreu   87         SM          16:13:30  10:19:30 
   246 Tiago Miguel Duarte do Vale  88         SM          17:00:30  10:50:30 
   239 Sandra Patricia Almiro Coim  76         VF          16:04:30  10:06:00 
   240 Mónica Raquel Diogo Coimbra  79         VF          16:34:30  10:16:00 
   241 Joana da Rocha Mota          80         VF          16:24:30  10:08:00 
   242 Paulo Alexandre Dias Lourei  79         VM          16:54:30  10:50:30 
   243 José João Beco Cardoso       74         VM          16:40:30  10:25:30 
   244 Pedro Alexandre Tavares      77         VM          16:29:30  10:54:30 



800 8001 ACUCA            POR 

   249 Sofia Raquel da Silva Olive  03         AF          16:02:30  10:06:30 
   264 Maria Santos Gonçalves       05         AF          16:10:30  10:20:30 
   265 Maria dos Santos Gonçalves   05         AF          16:13:30  10:18:30 
   251 Rodrigo Reis de Oliveira     05         AM          16:18:00  10:07:00 
   252 Jorge Miguel Cruz Oliveira   03         AM          16:13:00  10:19:00 
   102 Cristiana da Silva Oliveira  08         B2F         16:42:00  10:36:00 
   266 Augusta Carvalho Teixeira    06         BF          16:32:00  10:02:00 
   254 Rafael da Silva Ferreira     02         JM          16:09:30  10:40:30 
   267 DAVIDE CARVALHO TEIXEIRA     03         JM          16:40:30  10:38:30 
   268 David Carvalho Teixeira      03         JM          16:11:30  10:34:30 
   255 Rute Marlene Ferreira Duart  97         SF          16:31:00  10:09:00 
   256 Francisco da Silva Ferreira  97         SM          16:14:30  10:46:30 
   257 Tiago Miguel de Jesus Falei  90         SM          16:50:30  10:13:30 
   263 Fábio Daniel de Jesus Figue  92         SM          16:20:30  10:37:30 
   258 Armando Jorge Ferreira de O  70         VM          16:36:30  10:40:30 
   259 Carlos Aires Ferreira de Ol  76         VM          16:57:30  10:44:30 
   260 Carlos Manuel Oliveira Ferr  69         VM          16:25:30  10:58:30 
   261 Rui Ferreira de Oliveira     72         VM          16:43:30  10:47:30 
   262 Cilio Ferreira de Oliveira   74         VM          16:47:30  10:37:30 



800 8002 ADRT             POR 

   269 Maria Santos Ferreira        03         AF          16:20:30  10:19:30 
   270 Maria Eduarda Santos Gonçal  05         AF          16:16:30  10:21:30 
   271 António Pais Ribeiro         05         AM          16:27:00  10:17:00 
   272 Rodrigo Bandeira             05         AM          16:25:00  10:02:00 
   273 David José Lajas Almeida     04         AM          16:08:00  10:34:00 
   274 Bruna Ferraz Gonçalves       07         BF          16:00:00  10:26:00 
   275 Martim Costa Bastos          08         BM          16:03:30  10:07:30 
   276 Martim Santos Neves          07         BM          16:10:30  10:23:30 
   277 Raul Pinheiro Ferreira Silv  06         BM          16:27:30  10:25:30 
   279 Luis Afonso Figueiredo Lour  07         BM          16:16:30  10:30:30 
   280 Rui Pinheiro Ferreira Silva  06         BM          16:25:30  10:17:30 
   104 Marta Santos Neves           09         C2F         16:46:30  10:46:30 
   281 Marta Santos Neves           00         CF          16:11:00  10:13:00 
   282 Mariana Santos Gonçalves     02         JF          16:53:00  10:52:00 
   283 Diogo da Silva Gonçalves     01         JM          16:21:30  10:01:30 
   284 Mauro Pardal Cruz            02         JM          16:15:30  10:35:30 
   285 Sandra Santos                83         SF          16:11:00  10:10:00 
   286 Maria Elisabete Rodrigues C  82         SF          16:32:00  10:26:00 
   287 Andreia Filipa de Melo Dias  97         SF          16:15:00  10:03:00 
   288 Francisco Xavier Costa Pere  99         SM          16:52:30  10:33:30 
   289 André Marques Costa          99         SM          16:41:30  10:51:30 
   290 Abel Bruno Lajas Almeida     99         SM          16:24:30  10:35:30 
   291 Paula Cristina Conceição     63         VF          16:06:30  10:29:00 
   292 Ana Silva                    79         VF          16:13:30  10:31:00 
   293 Maria Irene Henriques Pais   74         VF          16:19:30  10:18:00 
   294 Carla Alexandra Mendes Sant  80         VF          16:30:30  10:03:00 
   295 Maria Marilia Simoes Cruz A  68         VF          16:11:30  10:24:00 
   296 Paula Cristina Marques Laja  77         VF          16:28:30  10:00:00 
   297 Ana Rita Marques Viegas Ros  79         VF          16:22:30  10:21:00 
   298 Mário Rui Ferreira Silva     78         VM          16:45:30  11:00:30 
   299 Abel António Figueiredo Alm  70         VM          16:41:30  10:45:30 
   301 Eduardo Marques Cunha Rodri  79         VM          16:59:30  10:32:30 
   302 Marco Paulo Silva Almeida    81         VM          16:55:30  10:27:30 
   303 Rui Pedro Gama Pinto da Cru  76         VM          16:50:30  10:29:30 



800 8003 AFERT            POR 

   304 Joana Martins Costa          03         AF          16:17:30  10:09:30 
   307 Sofia Pereira de Almeida     03         AF          16:15:30  10:07:30 
   311 Simão Pedro Martins Silva    03         AM          16:33:00  10:12:00 
   105 Inês Ferreira Vieira         08         B2F         16:48:00  10:44:00 
   112 Filipa Matos Teixeira        08         B2F         16:36:00  10:38:00 
   114 Dora Filipa Martins Costa    08         B2F         16:44:00  10:48:00 
   315 Tatiana Rodrigues de Matos   01         JF          16:38:00  10:45:00 
   316 Maria Inês Santos Silva      01         JF          16:41:00  10:55:00 
   317 Mariana Figueira Gomes       02         JF          16:57:00  10:38:00 
   318 Claúdia Marina Henriques Fi  00         JF          16:48:00  10:50:00 
   320 Bruno Rafael dos Santos Par  01         JM          16:17:30  10:16:30 
   321 Diogo André dos Santos Pare  01         JM          16:32:30  10:21:30 
   323 Rúben Antunes Pereira        00         JM          16:24:30  10:08:30 
   325 João Manuel Maneira Ferreir  01         JM          16:39:30  10:28:30 
   326 Ana Ventura Silva            90         SF          16:04:00  10:25:00 
   327 Sara Vanessa Matos Almeida   95         SF          16:20:00  10:11:00 
   329 Carina Matilde Dias de Alme  94         SF          16:28:00  10:29:00 
   330 Elisabete Maria Carmo Ferre  82         SF          16:08:00  10:31:00 
   331 Marisa Ventura Pereira       92         SF          16:12:00  10:27:00 
   332 Laura Matos Marques          90         SF          16:24:00  10:06:00 
   335 Rute Marisa Antunes Pereira  98         SF          16:18:00  10:22:00 
   336 Simone de Matos Henriques    89         SF          16:02:00  10:13:00 
   337 Melanie Pereira Figueiredo   96         SF          16:30:00  10:02:00 
   338 Cátia Figueira Gomes         98         SF          16:26:00  10:33:00 
   339 Tiago Matos Ferreira         94         SM          16:47:30  10:02:30 
   340 André Viana Almeida          96         SM          16:23:30  10:05:30 
   341 Paulo Alexandre Antunes Coi  83         SM          16:55:30  10:24:30 
   342 Tiago Rebelo Viana           99         SM          16:17:30  10:48:30 
   343 David Fernandes Coimbra      89         SM          16:31:30  10:41:30 
   345 Simão Gomes Ventura Marques  96         SM          16:43:30  10:00:30 
   346 José Helder de Matos Figuei  82         SM          16:26:30  10:26:30 
   348 Luis Filipe Ferreira Matos   93         SM          16:19:30  10:07:30 
   349 João Rafael Rodrigues Ferre  99         SM          16:33:30  10:15:30 
   350 João Pedro Bernardes Lino    95         SM          16:58:30  10:11:30 
   351 Márcio Rafael Rodrigues San  85         SM          16:51:30  10:20:30 
   352 André Rodrigues Ventura      87         SM          16:53:30  10:39:30 
   355 Bruno Rodrigues              88         SM          16:35:30  10:53:30 
   357 Bruno Marcelo Rodrigues San  88         SM          16:45:30  10:57:30 
   358 André Figueira Gomes         91         SM          16:01:30  10:17:30 
   359 João Paulo Martins Silva     96         SM          17:01:30  10:22:30 
   361 Miguel Ângelo Henriques Rod  78         VM          16:53:30  10:42:30 
   364 Licínio Figueira             87         VM          16:27:30  10:39:30 
   365 Pedro Fernandes Pereira      73         VM          16:56:30  10:52:30 
   366 Fernando Jorge Henriques Ro  76         VM          16:58:30  10:33:30 



800 8004 ARCA             POR 

   367 Cristiana Gomes Rodrigues S  05         AF          16:01:30  10:03:30 
   368 Carolina Pereira figueiredo  05         AF          16:04:30  10:01:30 
   369 Maria Helena Neves Dias Sil  72         SF          16:00:00  10:17:00 
   370 Andreia Sofia Coelho Marque  84         SF          16:03:00  10:24:00 
   371 Sandra Maria Gomes da Silva  80         SF          16:05:00  10:21:00 
   372 Joaquim Osório Rodrigues Br  70         SM          16:07:30  10:29:30 
   373 Alexandre dos Santos Leão    99         SM          16:44:30  10:31:30 
   374 Anabela Neves Pais Ferreira  70         VF          16:32:30  10:11:00 
   375 Maria de Fatima Ferreira Sa  71         VF          16:09:30  10:02:00 
   376 Catarina Festas Varela       79         VF          16:21:30  10:13:00 
   377 Sandra Isabel Viegas Ferrei  78         VF          16:27:30  10:05:00 
   378 Maria Helena Trancho da Cru  60         VF          16:25:30  10:27:00 
   379 Fernando Festas Esteves      50         VM          16:34:30  10:59:30 
   380 Luis Miguel Viegas Ferreira  73         VM          16:31:30  10:56:30 
   381 Ricardo Festas Varela        79         VM          16:26:30  10:36:30 
   382 Maria Eduarda Fernandes Lop  67         VM          16:38:30  10:34:30 
   390 Paulo Manuel dos Santos Cos  71         VM          16:48:30  10:48:30 
   391 Maria Luísa das Neves Ferre  63         VM          16:52:30  10:46:30 



800 8005 ARCAPA           POR 

   392 Alexandre Correia Santos     00         JM          16:18:30  10:36:30 
   393 Carlos Jorge Oliveira Corre  01         JM          16:01:30  10:30:30 
   394 Carlos Jorge Cruz Oliveira   99         SM          16:32:30  10:40:30 
   395 Rodrigo Marques Almeida      99         SM          16:29:30  10:03:30 



800 8006 ARCDS            POR 

   397 Gisela Cristina Marques da   02         JF          16:52:00  10:57:00 
   398 Francisco José Marques Carv  01         JM          16:03:30  10:18:30 
   399 Luis Miguel henriques Simõe  86         SM          16:02:30  10:55:30 
   400 Rodrigo Gonçalo Alexandre F  99         SM          16:16:30  10:43:30 
   401 Tiago André Ferreira Marque  99         SM          16:21:30  10:01:30 



800 8007 CCML             POR 

   402 Gilberto António Duarte Mil  03         AM          16:29:00  10:09:00 
   403 Tiago André Duarte Milhães   03         AM          16:00:00  10:32:00 
   404 João Pedro Videira Rocha     05         AM          16:12:00  10:06:00 
   412 Mauricio Alexandre Inácio d  04         AM          16:32:00  10:29:00 
   425 Jorge Pinho Martins          04         AM          16:15:00  10:11:00 
   426 Raul Pinheiro Ferreira da S  06         BM          16:11:30  10:03:30 
   427 Tomás Inácio da Silva        07         BM          16:09:30  10:15:30 
   446 Rui Pinheiro Ferreira da Si  06         BM          16:13:30  10:19:30 
   447 Afonso Miguel Henriques de   01         JM          16:25:30  10:06:30 
   448 Tiago Matos Pinto            01         JM          16:14:30  10:37:30 
   449 Renato da Encarnação Ferrei  01         JM          16:29:30  10:24:30 
   450 Daniel Lopes Louro           01         JM          16:38:30  10:33:30 
   451 Fernando Jorge Lopes Louro   97         SM          16:09:30  10:42:30 
   452 jose Manuel Rodrigues da Si  95         SM          16:59:30  10:14:30 
   453 Filipe Manuel Alves de Figu  92         SM          16:12:30  10:58:30 
   454 Gustavo Almeida da Silva     98         SM          16:56:30  10:09:30 



800 8008 CNE-NANDUFE      POR 

   455 Sara Beatriz Carmelo Dias    04         AF          16:25:30  10:02:30 
   456 Francisca Antunes Teles da   03         AF          16:05:30  10:14:30 
   457 André Emanuel Rodrigues Fig  05         AM          16:14:00  10:26:00 
   458 Henrique Manuel Sochkin de   05         AM          16:23:00  10:20:00 
   459 Matilde Antunes de Figueire  07         BF          16:16:00  10:10:00 
   463 Mariana Simões de Oliveira   97         SF          16:33:00  10:07:00 
   464 João Pedro Rodrigues Figuei  99         SM          16:38:30  10:08:30 
   465 Carlos Leonel Carmelo Dias   98         SM          16:00:30  11:00:30 



800 8009 CPLD             POR 

   554 Ana Beatriz Ribeiro Morgado  03         AF          16:12:30  10:04:30 
   556 Filipe Alexandre Costa Cord  04         AM          16:06:00  10:05:00 
   558 Rita Gorrilhas Videira       00         JF          16:42:00  10:43:00 
   573 Adriana Morgado da Costa     00         JF          16:44:00  10:47:00 
   577 Bruna Martins da Costa       00         JF          16:55:00  10:40:00 
   579 Luis Miguel Campos Melo      00         JM          16:33:30  10:09:30 
   580 João Amaral Figueiredo       01         JM          16:02:30  10:39:30 
   583 André da Costa Rodrigues     01         JM          16:06:30  10:12:30 
   585 Gabriel da Silva Figueiredo  00         JM          16:31:30  10:32:30 
   588 Rodrigo da Costa Martinho    02         JM          16:27:30  10:07:30 
   589 Catarina Alexandra Ferreira  99         SF          16:14:00  10:30:00 
   592 Sara Daniela Pereira         99         SF          16:25:00  10:15:00 
   594 André Martins da Costa       96         SM          16:40:30  10:45:30 
   596 Vitor Henrique Figueiredo d  99         SM          16:30:30  10:21:30 
   597 João Miguel Costa Martinho   96         SM          16:22:30  10:32:30 
   598 Gonçalo Filipe Ribeiro Morg  99         SM          16:11:30  10:30:30 
   603 Edna Esteves Gorrilhas Ared             SM          16:36:30  10:16:30 
   604 Filipe Daniel Silva Videira  97         SM          16:03:30  10:59:30 
   605 Ruben Gorrilhas Videira      97         SM          16:25:30  10:12:30 
   606 Sérgio Miguel Pereira        99         SM          16:54:30  10:47:30 
   607 Hugo Figueiredo Martins      96         SM          16:28:30  10:38:30 
   608 Mário Celso Rodrigues Arede  77         SM          16:18:30  10:36:30 
   609 Bernardo Miguel Dias Artur   99         SM          16:05:30  11:01:30 
   611 Anabela Esteves Gorrilhas V  72         VF          16:02:30  10:15:00 
   612 Isabel Maria Simões da Cost  71         VF          16:05:30  10:09:00 
   613 Paula Cristina Simões Costa  80         VF          16:15:30  10:01:00 
   614 Lidia Martins da Costa       72         VF          16:07:30  10:23:00 
   616 Celso Silva Videira          69         VM          16:33:30  10:31:30 



801 8010 GALFARRITOS      POR 

   617 Diana Sofia Matos Fernandes  05         AF          16:18:30  10:00:30 
   618 Henrique Varela Pereira      03         AM          16:03:00  10:16:00 
   619 Daniel da Cruz Mendes Figue  03         AM          16:05:00  10:03:00 
   620 Diogo Miguel Cardoso Macedo  03         AM          16:22:00  10:18:00 
   621 Bruno da Escada Henriques    07         BM          16:06:30  10:24:30 
   622 José Pedro Jesus Brinca      07         BM          16:32:30  10:11:30 
   623 Júlia Pais Ribeiro           08         BM          16:17:30  10:08:30 
   624 Filipa Gomes Ascensão        06         BM          16:00:30  10:26:30 
   625 Leandro Afonso Gomes de Mel  17         BM          16:19:30  10:00:30 
   632 João Benjamim                08         BM          16:24:30  10:28:30 
   123 Gabriela Varela Pereira      10         C2F         16:42:30  10:42:30 
   626 Gabriela Varela Pereira      10         CF          16:15:00  10:21:00 
   627 Camila Bernardo Matos        10         CF          16:23:00  10:17:00 
   628 Guilherme Rodrigues Pratas   11         CM          16:51:00  10:49:00 
   629 António Luís Porto Coimbra   10         CM          16:47:00  10:25:00 
   630 Leonor Gomes Rodrigues       10         CM          16:39:00  10:33:00 
   631 Nuno Leandro Melo de Olivei  11         CM          16:35:00  10:37:00 
   648 Pedro Gomes Ascensão         10         CM          16:43:00  10:29:00 
   654 Rita Joana Rodrigues de Sou  83         SF          16:29:00  10:23:00 
   658 Gabriela Abreu Correia       91         SF          16:09:00  10:28:00 
   667 Vítor Manuel Antunes Correi  89         SM          16:39:30  10:34:30 
   671 Anabela Correia              75         VF          16:17:30  10:20:00 
   672 Maria Inês de Matos Gomes    74         VF          16:03:30  10:34:00 
   673 Teresa Maria Lopes Varela    71         VF          16:01:30  10:30:00 
   674 Bárbara Cardoso              76         VF          16:08:30  10:26:00 
   675 Eduarda Porto                           VF          16:10:30  10:32:00 



801 8011 GDFC             POR 

   676 Ana Rita Silva Oliveira      04         AF          16:22:30  10:23:30 
   677 Laura Rodrigues Silva        04         AF          16:09:30  10:05:30 
   678 Ana Rita Rodrigues Fernande  05         AF          16:14:30  10:16:30 
   679 João Pedro da Silva Pereira  05         AM          16:28:00  10:36:00 
   680 Gonçalo Santos Oliveira      05         AM          16:20:00  10:00:00 
   681 Simão Silva Carvalhinha      03         AM          16:11:00  10:08:00 
   682 Rodrigo Rodrigues Figueired  03         AM          16:16:00  10:27:00 
   683 Miguel Rodrigues Simões      03         AM          16:07:00  10:23:00 
   684 Henrique Soares Simões       05         AM          16:35:00  10:21:00 
   124 Matilde Silva Carvalhinha    08         B2F         16:34:00  10:40:00 
   126 Gabriela Rodrigues Azevedo   06         B2F         16:38:00  10:46:00 
   127 Mariana Soares Simões        07         B2F         16:46:00  10:34:00 
   128 Tomás Lopes Pereira          06         B2M         16:37:30  10:37:30 
   131 Leonor de Matos Silva        09         C2F         16:44:30  10:44:30 
   151 Matilde Simões Oliveira      11         C2F         16:36:30  10:36:30 
   156 Beatriz Correia Lages        10         C2F         16:40:30  10:40:30 
   157 Tiago Sousa Martins          10         C2M         16:39:30  10:41:30 
   161 João Pedro Almeida Gonçalve  10         C2M         16:43:30  10:45:30 
   164 Diogo Henriques Colaço       10         C2M         16:45:30  10:43:30 
   174 Filipe Oliveira Ferreira     10         C2M         16:41:30  10:39:30 
   685 Diana Catarina Pereira Alve  00         JF          16:46:00  10:42:00 
   686 Andreia Carolina Rodrigues   00         JF          16:40:00  10:53:00 
   687 Rafael Rodrigues da Silva    01         JM          16:36:30  10:02:30 
   688 Pedro Gonçalo Ferreira Marq  01         JM          16:05:30  10:14:30 
   689 Ruben Pereira Andrade        01         JM          16:23:30  10:04:30 
   690 Filipe Miguel Almeida Gonça  01         JM          16:12:30  10:23:30 
   694 Joana da Silva Rodrigues     99         SF          16:23:00  10:18:00 
   695 Inês Alexandra Silva Pereir  99         SF          16:01:00  10:16:00 
   698 Maria Isabel da Silva Macha  99         SF          16:21:00  10:00:00 
   699 Carla Alexandra Rodrigues M  96         SF          16:17:00  10:05:00 
   701 Cláudia Manuela F.Veiga de   92         SF          16:07:00  10:20:00 
   702 Hugo Andre Ferreira Fernand  99         SM          16:08:30  10:10:30 
   703 David Rodrigues Simões       99         SM          16:04:30  10:49:30 
   704 José Dinis Rodrigues Silva   96         SM          16:42:30  10:28:30 
   705 Pedro Guilherme da Silva Ma  99         SM          16:34:30  10:52:30 
   706 Carlos Filipe Correia Cleme  92         SM          16:06:30  10:04:30 
   707 João Paulo Lages dos Santos  82         SM          16:10:30  10:54:30 
   708 Roberto José da Silva Macha  99         SM          16:48:30  10:18:30 
   725 José Aurélio Figueiredo da   89         SM          16:46:30  10:06:30 
   709 Elsa Susana Freitas Miranda  79         VF          16:31:30  10:17:00 
   710 Célia Gonçalves Pereira And  64         VF          16:00:30  10:25:00 
   711 Helena Isabel Antunes Melo   78         VF          16:12:30  10:07:00 
   712 Ana Maria Rodrigues Alves F  74         VF          16:14:30  10:28:00 
   713 Paula Cristina Oliveira da   77         VF          16:20:30  10:04:00 
   714 Ana Maria Martins Rodrigues  67         VF          16:16:30  10:33:00 
   715 Catarina Isabel Antunes de   81         VF          16:23:30  10:22:00 
   716 Célia Maria Ferreira Simões  80         VF          16:18:30  10:14:00 
   717 Maria Alzira Oliveira Rodri  71         VF          16:29:30  10:12:00 
   718 Maria Helena de Oliveira Ro  73         VF          16:33:30  10:19:00 
   719 Aida M Lopes Silva           76         VF          16:26:30  10:10:00 
   720 Luis Carlos Pereira de Figu  59         VM          16:39:30  10:51:30 
   721 Carlos Cruz Pereira          69         VM          16:32:30  10:41:30 
   722 Eduardo da Cruz Pereira      74         VM          16:49:30  10:57:30 
   723 Armindo da Cruz Pereira      78         VM          16:35:30  10:43:30 
   724 Jorge Martins Rodrigues Sim  66         VM          17:00:30  10:26:30 
   726 Vitor Manuel da Silva Olive  74         VM          16:51:30  10:49:30 
   727 Pedro Miguel Lages dos Sant  79         VM          16:28:30  10:53:30 
   728 Ramiro Augusto Gonçalves Ol  74         VM          16:46:30  10:55:30 
   729 Celso Silva Rodrigues        64         VM          16:42:30  10:28:30 
   730 Luis de Carvalho Azevedo     71         VM          16:44:30  10:30:30 
   731 Rui Quintã de Sousa          66         VM          16:30:30  10:38:30 
   732 Artur Jorge Lopes e Silva    76         VM          16:37:30  10:35:30 



801 8012 PONTEVELHA       POR 

   733 Maria Leonor Figueiredo Aug  05         AF          16:06:30  10:12:30 
   743 Inês Raquel Pinto Gomes Fer  04         AM          16:36:00  10:04:00 
   744 Eduardo Paiva Nogueira       04         AM          16:24:00  10:14:00 
   745 Carlos Virgilio Santos Simõ  05         AM          16:09:00  10:24:00 
   746 Marta Sofia Figueiredo       06         BF          16:12:00  10:18:00 
   747 Henrique Matos Serrano       08         BM          16:07:30  10:09:30 
   748 Gonçalo Paiva Nogueira       06         BM          16:18:30  10:32:30 
   749 Rodrigo Pinho Antunes        06         BM          16:12:30  10:16:30 
   750 João Carlos Santos Simões    08         BM          16:15:30  10:05:30 
   751 Bruno Carvalho Dinis         07         BM          16:33:30  10:14:30 
   752 Cristiano Antunes Almeida    08         BM          16:21:30  10:34:30 
   753 Sebastião Oliveira Silva     08         BM          16:23:30  10:12:30 
   754 Martim de Albuquerque Silva  07         BM          16:31:30  10:18:30 
   755 Rafael Filipe Pereira da Co  09         CM          16:33:00  10:31:00 
   756 Lara da Cunha Peixoto        01         JF          16:43:00  10:58:00 
   757 Catarina Simões Oliveira     01         JF          16:56:00  10:37:00 
   758 Inês dos Anjos Dias          01         JF          16:49:00  10:41:00 
   759 Marlene Correia Simões       00         JF          16:47:00  10:51:00 
   760 Teresa Isabel Carvalho dos   01         JF          16:54:00  10:56:00 
   761 Ana Raquel Couto Pinto       00         JF          16:51:00  10:54:00 
   762 Ana Beatriz Pinto Gomes Fer  00         JF          16:58:00  10:44:00 
   763 Maria Viegas Bizarro         00         JF          16:45:00  10:39:00 
   764 Alexandra Filipa Figueiredo  00         JF          16:39:00  10:48:00 
   765 Ana Patricia Antunes Dias    00         JF          16:37:00  10:46:00 



801 8013 VELHOSCOSTUMES   POR 

   766 Carolina Leal                           AF          16:08:30  10:11:30 
   767 GABRIELA MENDES DO VALE      06         BF          16:14:00  10:04:00 
   768 MARIANA SIMÕES               06         BF          16:04:00  10:30:00 
   769 CONSTANÇA                    06         BF          16:20:00  10:22:00 
   770 MIGUEL BANDEIRA FIGUEIREDO   06         BM          16:08:30  10:33:30 
   771 DIANA GOMES ANTUNES          07         BM          16:14:30  10:21:30 
   772 Marta Marques Alves          01         JF          16:50:00  10:49:00 
   773 Tomás Martins Dias           01         JM          16:34:30  10:22:30 
   774 Rafael Matos Macela          01         JM          16:19:30  10:17:30 
   775 Beatriz Coimbra Simões       97         SF          16:22:00  10:32:00 
   776 AIDA COIMBRA SIMÕES          99         SF          16:06:00  10:12:00 



801 8015 ADCRV            POR 

   308 Maria Santos Gonçalves       05         AF          16:07:30  10:25:30 
   310 David Carvalho Teixeira      03         AM          16:30:00  10:28:00 
   103 Augusta Carvalho Teixeira    06         B2F         16:40:00  10:42:00 
   309 Augusta Carvalho Teixeira    06         BF          16:06:00  10:06:00 
   306 Fábio Daniel Figueiredo      92         SM          16:27:30  10:23:30 



801 8016 CNE-SAOMIGUELOUT POR 

   466 Marta Sousa Ferreira         05         AF          16:24:30  10:10:30 
   469 Gabriel Martins Amaral       05         AM          16:19:00  10:01:00 
   471 Rafael Antunes Rodrigues     03         AM          16:21:00  10:25:00 
   472 Miguel José Viegas Bizarro   03         AM          16:34:00  10:15:00 
   473 Rodrigo Correia Marques      03         AM          16:02:00  10:31:00 
   474 Mateus Cardoso Almeida       04         AM          16:10:00  10:22:00 
   121 João Luis Santos Matos       00         B2M         16:35:30  10:35:30 
   479 Margarida Nunes Costa Santo  07         BF          16:26:00  10:20:00 
   480 Beatriz Pais Oliveira        07         BF          16:10:00  10:16:00 
   481 Leonor Maria Fransciso Camp  08         BF          16:22:00  10:08:00 
   493 Renata Pinheiro Marques      08         BF          16:18:00  10:28:00 
   494 Clara Catarina Pinho Cunha   08         BF          16:30:00  10:12:00 
   495 Henrique Tomás Silva         06         BM          16:22:30  10:29:30 
   496 Henrique José Pereira Couto  07         BM          16:02:30  10:02:30 
   497 Afonso Manuel Aleixo Leite   06         BM          16:04:30  10:06:30 
   498 Martim Amaral Natal Pereira  07         BM          16:29:30  10:31:30 
   122 Matilde Leitão Portugal      10         C2F         16:38:30  10:38:30 
   500 Francisca Figueiredo Santos  09         CF          16:21:00  10:19:00 
   501 Beatriz Santos Quaresma      09         CF          16:07:00  10:09:00 
   502 Beatriz Couto Ferreira       11         CF          16:17:00  10:01:00 
   503 Maria Almeida Correia Almir  11         CF          16:13:00  10:23:00 
   504 Raquel Pereira Ferreira      11         CF          16:03:00  10:05:00 
   505 Miguel Marques Amaral        09         CM          16:25:00  10:35:00 
   506 Salvador Sousa Almeida de M  09         CM          16:37:00  10:47:00 
   508 Santiago Alexandre Correia   10         CM          16:45:00  10:39:00 
   509 Dinis José Almeida e Silva   10         CM          16:29:00  10:43:00 
   510 João Pedro Correia Pereira   01         JM          16:10:30  10:10:30 
   512 Samuel David Leitão Portuga  02         JM          16:26:30  10:27:30 
   513 Gonçalo Celso Almeida Silva  02         JM          16:16:30  10:25:30 
   516 Helder André Sousa Silva     01         JM          16:28:30  10:31:30 
   517 Afonso Filipe Sousa Almeida  00         JM          16:08:30  10:29:30 
   518 Joel Figueiredo Santos       00         JM          16:13:30  10:19:30 
   519 Pedro Alexandre Martins Fig  00         JM          16:22:30  10:05:30 
   521 William Issak Diabinho dos   02         JM          16:00:30  10:15:30 
   522 Inês Rodrigues da Silva      99         SF          16:27:00  10:01:00 
   527 Rafaela Isabel Lopes Marque  99         SF          16:13:00  10:19:00 
   533 Beatriz Rodrigues da Silva   99         SF          16:10:00  10:08:00 
   534 Marta Daniela Pereira Couto  98         SF          16:19:00  10:14:00 
   535 Rodrigo Tomaz Silva          99         SM          16:49:30  10:44:30 
   537 Tiago Leitão Costa           99         SM          16:57:30  10:56:30 
   538 Miguel Correia Santos        99         SM          16:15:30  10:27:30 
   553 Leandro Antunes Rodrigues    99         SM          16:37:30  10:25:30 



950 [9501] DBSCHENKER     POR 

 90030 Eduarda Ferreira             80         Open Longo            10:10:00 
 90029 Artur Cardoso                70         Veteranos I           10:32:00 
 90031 Henrique Santos              70         Veteranos I           10:18:00 
 90032 José Pimenta                 73         Veteranos I           10:28:00 
 90034 Luis Marques                 72  264930 Veteranos I           10:10:00 
 90033 Rui Oliveira                 70         Veteranos I           10:14:00 



964 [9646] O'Vila do      POR 

 90026 Cristiano Silva              05  240874 Formação              10:17:00 
 90025 Sérgio Gomes                 07  234158 Formação              10:13:00 
 90028 Cristinano Gomes             75  407060 Open Médio            10:10:00 
 90027 Daniel Silva                 81  206022 Veteranos I           10:26:00 



971 [9710] SMOLENSK       RUS 

 90012 Vladimir Shangin             62         Difícil     16:43:00           
 90008 Daniil Shangin               06         Fácil       16:26:00           
 90010 Marina Shangin               03         Fácil       16:22:00           
 90009 Daniil Shangin               06  886900 Formação              10:11:00 
 90011 Marina Shangin               03 2055970 Juvenis F             10:35:00 
 90013 Vladimir Shangin             62 1408355 Veteranos I           10:26:00 



971 [9717] m&m            POR 

 90042 Ana Rodrigues                60         Veteranos I           10:25:00 
 90045 Helena Correia               61         Veteranos I           10:27:00 
 90044 Luisa Santos                 61         Veteranos I           10:21:00 
 90043 Luz Garcia                   61         Veteranos I           10:15:00 
 90041 Mário Costa                  61         Veteranos I           10:24:00 



971 [9718] Mário Trindade POR 

 90050 Mário Trindade                          Open Médio            10:10:00 
 90049 Zita Oi                                 Open Médio            10:10:00 



971 [9719] VVFC           POR 

 90059 André Bonito                            Open Médio            10:10:00 
 90060 Sérgio Correia                          Open Médio            10:10:00